Szukasz systemu uzdatniania wody, który uzdatni Twoją wodę? Możesz sprawdzić produkty w sklepie internetowym lub skontaktować się z ekspertem!

Uwielbiamy kawę, szczególnie o poranku. Ekspresy do kawy można znaleźć w wielu miejscach, w tym w biurach i domach. Można też zamówić ten pyszny napój w kawiarniach. Bez względu na to, gdzie są używane i ile kaw zostały zaparzone, jest jedna rzecz, że wszystkie ekspresy do kawy muszą być zadbane i odkamienione. Jak szybko twarda woda może uszkodzić ekspres do kawy?

Wielu z nas uwielbia każdego ranka wypić filiżankę aromatycznej kawy. Artykuł: Jaka jest aromatyczna kawa w najlepszej kawiarni? Ważne jest, aby używać wysokiej jakości wody. Wszyscy wiemy, że aby przygotować idealną filiżankę kawy, musimy użyć odpowiednich ziaren i wody. Jest to o tyle ważne, że stanowi ona ponad 90% naparu. Może ona również wpływać na uwalnianie się aromatów i ekstraktów. Wybierając wodę do parzenia kawy należy wziąć pod uwagę takie właściwości jak TDS, pH, a przede wszystkim twardość wody. Ta ostatnia ma znaczący wpływ zarówno na napój, jak i na urządzenie, w którym jest parzona. Nawet jeśli ekspres do kawy został wykonany z najlepszych materiałów i przy użyciu najlepszych metod, twarda woda może spowodować jego szybką awarię.

Przypomnienie o twardej wodzie

Twarda woda jest zjawiskiem powszechnym w kraju. Wartość ta w dużej mierze zależy od ilości wapnia i magnezu, a także innych substancji. Niniejszy artykuł zawiera szczegółowe informacje na temat twardej wody. O ile nie można jednoznacznie stwierdzić, że twarda woda może być szkodliwa dla organizmu, o tyle wiele wskazuje na to, że może ona powodować usterki w urządzeniach AGD, kotłach grzewczych i instalacjach sanitarnych. Powoduje ona bowiem wytrącanie się osadów (zwłaszcza na elementach grzejnych), które potocznie nazywane są kamieniem.

Obecnie coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na walkę z twardą wodą i planuje montaż zmiękczacza wody w ramach projektu. Wynika to z faktu, że twarda woda może być przyczyną wielu problemów w małych gospodarstwach domowych. Artykuł zawiera następujące elementy: Twarda woda w Twoim domu - szokujące fakty! Jak twarda woda może wpłynąć na Twoje życie

Dziś chcę poruszyć problem, który występuje w wielu gospodarstwach domowych, a także w biurach i gastronomii. Ekspresy do kawy często ulegają awarii z powodu twardej wody. W tym artykule wyjaśnię, co jest tego przyczyną i zaproponuję rozwiązania, które pozwolą uniknąć kosztownej wymiany lub wymiany ekspresu.

Co twarda woda robi z ekspresem do kawy?

Według producentów, twarda woda może mieć bardzo szkodliwy wpływ na stan ekspresu do kawy. Wiele automatycznych ekspresów do kawy posiada obecnie funkcję ostrzegania o konieczności przeprowadzenia konserwacji i serwisu. To od Ciebie zależy, czy go uruchomisz, czy nie. Im bardziej to odwlekamy, tym gorsze są tego konsekwencje. Nie uruchomisz funkcji samooczyszczania ani nie wykonasz regularnego odkamieniania.

To znacznie gorsza jakość parzonej kawy. Zdarza się, że początkowo jesteśmy zachwyceni smakiem kawy z ekspresu, ale potem smakuje i wygląda ona gorzej.
W ekspresie do kawy może osadzać się kamień, a także tłuszcz z kawy i mleka. Jeśli ekspres do kawy nie jest prawidłowo czyszczony, może to prowadzić do zmniejszenia wydajności, zacinania się rur, a nawet flory bakteryjnej. Może to być niebezpieczne dla ludzi.
Rozwój korozji może być przyspieszony przez wszechobecny osad z ekspresu do kawy. Rozwój korozji i niszczenie podzespołów może być przyspieszone przez wszechobecne osady znajdujące się w ekspresach do kawy.
Co należy czyścić w ekspresie do kawy?
Wszystkie informacje znajdują się w instrukcji obsługi. Należy regularnie czyścić następujące komponenty:

  • Obiegi mleka - prawie po każdym użyciu
  • Codziennie należy opróżniać tackę ociekową.
  • Zaparzacz należy czyścić co najmniej raz na 2 tygodnie.
  • Obwody kawy należy czyścić co miesiąc.
  • Codziennie opróżniać pojemnik na fusy

Oprócz wcześniej wymienionych czynności ważne jest odkamienianie ekspresu do kawy.

Co należy zrobić, aby odkamienić ekspres do kawy?

Zapoznaj się z zaleceniami producenta ekspresu do kawy. Jeśli jest to możliwe, warto korzystać z ich produktów. Mamy wtedy pewność, że produkty te nie zmienią struktury części znajdujących się w środku, ani nie wejdą z nimi w inną reakcję. Istnieje wiele opcji odkamieniania ekspresu do kawy. Można je nabyć w formie płynu lub tabletek. Należy je wlać do zbiornika z wodą. Po rozpuszczeniu należy włączyć tryb parzenia kawy. Wyczyść pojemnik czystą wodą.

A co z domowymi środkami, takimi jak ocet, kwasek cytrynowy lub soda oczyszczona? Należy ich unikać podczas korzystania z ekspresów do kawy. Substancje te działają dobrze w przypadku prostszych konstrukcji, takich jak czajnik elektryczny, ale mogą powodować awarie. Substancje te mogą spowodować uszkodzenie delikatnych części z tworzywa sztucznego. Jednostka zaparzająca i przewody doprowadzające wodę mogą być bardziej podatne na awarie, jeśli zostaną użyte. Odkamieniacze nie są drogie, więc lepiej nie ryzykować.

Jak często należy odkamieniać ekspres do kawy?

Na niektórych modelach ekspresów do kawy można znaleźć informacje o tym, jak często należy odkamieniać urządzenie. Twardość wody określi, jak często należy odkamieniać urządzenie. Jeśli masz bardzo twardą lub twardą wodę, najlepiej powtarzać ten proces co 2 - 3 tygodnie. W przypadku miękkiej wody wystarczy robić to raz na 1,5-2 miesiące. Inne źródła zalecają odkamienianie ekspresu raz na 5 kg zaparzonej kawy.

Możesz rozważyć uzdatnianie wody dla jeszcze większej wygody

Odkamienianie ekspresu do kawy jest żmudnym zadaniem. Jeśli odpowiednio przygotujesz wodę, możesz odkamieniać ekspres do kawy z mniejszą częstotliwością. Będziesz cieszyć się lepszym smakiem i bogatszym aromatem. Opcją jest uzdatnianie wody. Masz do wyboru dwie opcje: rozwiązania centralne (dla całego domu) lub rozwiązania punktowe.

Zacznijmy od tych dla całego domu. Centralny zmiękczacz wody to świetny sposób na zmniejszenie twardości wody. Urządzenia te współpracują ze sobą w celu usprawnienia całego systemu i przynoszą korzyści dla całego domu. Jaki zmiękczacz wody wybrać? Można to sprawdzić na podstawie takich informacji, jak zużycie wody, twardość wody i punkty poboru wody. Czytaj więcej o Zmiękczacz wody - czy to naprawdę działa? Gdzie kupić, opinie i cena?