Technologia z każdym rokiem jest coraz lepsza. Coraz częściej decydujemy się na mieszkanie w inteligentnych domach, gdzie wszystkie urządzenia mogą być sterowane za pomocą WiFi. Jednym z takich produktów są zmiękczacze wody. Teraz masz pełną kontrolę nad jakością swojej wody!

Inteligentne domy są w modzie

Systemy sterowania inteligentnymi domami stają się coraz bardziej powszechne. Oferują one większe bezpieczeństwo i łatwość obsługi w codziennym życiu domowym. Systemy BMS i IIBMS stają się coraz bardziej popularne wśród właścicieli domów. Te zaawansowane technologicznie systemy mogą być zintegrowane z urządzeniami i systemami domowymi i są w stanie je obsługiwać.

System inteligentnego domu może łączyć się np. z centralnym ogrzewaniem, podgrzewaniem wody i klimatyzacją. Może być również podłączony do instalacji elektrycznej, systemu oświetlenia, alarmu, zraszaczy, rolet, a nawet zmiękczacza wody.

Coraz częściej zdarza się, że sercem tych systemów nie jest panel z przyciskami czy panel stacjonarny, ale nasz tablet lub smartfon. Możliwe jest monitorowanie stanu naszego domu, regulowanie temperatury, sterowanie oświetleniem i przepływem wody bez opuszczania biurka w pracy. Jest to możliwe dzięki WiFi i internetowi.

Producenci filtrów do wody nie pozostają daleko w tyle.

Zmiękczacze wody z WiFi były niemal tak popularne jak systemy sterowania roletami czy podobne rozwiązania. Zmiękczacze wody z modułami WiFi były dostępne już ponad trzy lata temu. Takie zmiękczacze wody można było kupić z aplikacją do pobrania na telefon. Zmiękczacz wody wysyłał wiadomości SMS do technika, aby poinformować go o zużyciu soli i powiadomić nas o konieczności konserwacji lub naprawy. Aplikacja wyświetlała informacje o przepływie wody, informacje o regeneracji i aktualnym zużyciu soli.

Erie dołączyło w tym roku do czołówki urządzeń filtrujących z obsługą WiFi, wprowadzając IQsoft Eco, swój najpopularniejszy model. Ta i inne innowacje są obecne w najnowszych zmiękczaczach wody Erie IQsoft Eco. Przeczytaj artykuł Dobre wieści od Erie i Ecoperla - nowa wersja IQsoft i Slimline już w sprzedaży

Systemy WiFi mają wiele zalet

Najlepsza rzecz w podpięciu wodotrysku do WiFi? Pełna kontrola nad urządzeniem. Można monitorować urządzenie i wiedzieć kiedy pracuje, ile wody jest zużywane i czy urządzenie nie uległo awarii. Wiemy, kiedy potrzebna jest sól do regeneracji i mamy pełną kontrolę nad zużyciem wody w domu. Aplikacja ułatwia obliczanie kosztów eksploatacji zmiękczacza oraz obliczanie rachunków za wodę. Aplikacja pozwala na interpretację wszystkich danych i wyciągnięcie odpowiednich wniosków. Zmiękczacz wody można dostosować do naszego stylu życia i potrzeb.

Wszystko pod kontrolą dzięki The Erie Connect

Firma Erie opracowała aplikację o nazwie Erie Connect na smartfony i tablety z systemem Android i IOS. Jest ona kompatybilna ze zmiękczaczami wody Erie IQsoft eco. Aby mieć pełną kontrolę nad pracą zmiękczacza wody, wystarczy, że pobierzemy aplikację, skonfigurujemy ją i podłączymy do sieci WiFi. Można monitorować zużycie wody i zdalnie zarządzać IQsoft.

Funkcjonalność ta pozwala między innymi na zdalne uruchomienie trybu wakacyjnego. Dzięki temu zmiękczacz wody będzie się częściej regenerował i zużywał mniej wody. Aplikacja powiadomi nas, jeśli podczas naszej nieobecności wystąpi jakiś problem, np. duży przepływ wody. Można też w każdej chwili, bez większego wysiłku, sprawdzić stan swojego konta.

 • Jak wysoki jest poziom soli tabletkowanej w zbiorniku? Kiedy konieczne jest uzupełnianie wody?
 • Ile wody wypijasz każdego dnia?
 • Jakie jest aktualne natężenie przepływu wody

Technologia na wyciągnięcie ręki

Wszyscy chcemy mieć jak najwięcej informacji w jak najkrótszym czasie. Dotyczy to zwłaszcza naszych domów i znajdujących się w nich urządzeń. Firma Erie wyszła naprzeciw oczekiwaniom użytkowników zmiękczaczy wody i dostarczyła coś, co jest istotne dla XXI wieku. Możemy teraz cieszyć się miękką wodą, która jest zarówno odpowiednia jak i kontrolowana.

Eko zmiękczacze wody Erie IQsoft można znaleźć w sklepie internetowym

 • Sanityzator wody Erie IQsoft Eco 12

  Ocena 5.00 z 5 Zapytaj o cenę
 • Urządzenie do uzdatniania wody Erie IQsoft Eco 18

  Oceniony na 4,80 5 Zapytaj o cenę
 • Zmiękczacz Erie IQsoft Eco 26

  Oceniony na 4,95 5 Zapytaj o cenę
 • Zmiękczacz Erie IQsoft Eco 9

  Ocena 5.00 z 5 Zapytaj o cenę