W ostatnich latach nastąpiła znacząca zmiana w sposobie postrzegania bezpieczeństwa, higieny i życia. Zmiany te nie ominęły również producentów dystrybutorów wody. Warto teraz pomyśleć o zastosowaniu bezbutlowego dystrybutora wody, który zapewni wodę dla Twojego otoczenia.

Dlaczego jest to ważne? Jest wiele powodów. Pozwólcie, że pokrótce je wyjaśnię:

1. Nie ma plastikowych źródeł wody.

To są ogromne korzyści. Nie musisz być otwarty na wizyty dostawców, którzy odwiedzają setki punktów, zanim dotrą do Twojej szkoły lub firmy. W dzisiejszych czasach jest to bardzo realne i niepotrzebne ryzyko.

2. Elastyczność

Niektóre miesiące wymagają więcej wody niż inne. Tryb Direct Chill umożliwia filtrowanie, podgrzewanie, chłodzenie lub gazowanie wody za pomocą dystrybutora bez butelek. Wystarczy kliknąć lub nacisnąć pedał albo wybrać opcję z aplikacji na smartfonie, a zobaczysz płynącą krystalicznie czystą wodę. Nie musisz się już martwić, że Twoja firma będzie zapchana butelkami i nie zabraknie Ci wody z powodu jej większego zużycia.

3. Przechowywanie

Bezbutlowe dystrybutory wody zapewniają więcej miejsca w firmie, co może być oszczędnością. Pustych butelek nie można przechowywać w szafkach ani na regałach. Jest to zarówno niepraktyczne, jak i piękne.

Szkoła

4. Bezpieczeństwo

To szeroki temat. Nowoczesne dystrybutory wody powinny być obsługiwane za pomocą pedałów nożnych lub poprzez nalewanie wody za pomocą aplikacji, która się z nimi łączy. Eliminuje to konieczność dotykania dozownika wody rękami.

Dystrybutory wody dostarczane z butelką wymagają, aby każde ujęcie wody było wypełnione powietrzem. Podczas napełniania powstają charakterystyczne bąbelki. Woda jest narażona na działanie tego, co się w niej znajduje (nie chcemy sobie wyobrażać, co to może być). Może też zacząć się psuć. Nie musisz czekać na efekty, jeśli umieścisz dystrybutor w jasnym miejscu, gdzie jest wystawiony na działanie światła słonecznego. Często słyszymy skargi, że butelki z wodą stają się zielone.

5. Koszty

Nawet najmniejsze firmy mogą odnieść korzyści z zakupu dystrybutora filtrującego wodę. Inwestycja ta jest bardzo opłacalna i pozwala zaoszczędzić wiele pieniędzy. Są magazyny, hale produkcyjne i firmy, które mogą zaoszczędzić tysiące złotych rocznie. Ale nawet jeśli jest to tylko 100 czy 200 zł miesięcznie, to warto!

Istnieje możliwość zakupu dystrybutora na niskooprocentowanych ratach (0,5% miesięcznie) i to się opłaca. Stosunkowo najmniej opłacalna jest dzierżawa dystrybutora wody. Cały czas płacimy za produkt, ale nie jest on nasz. To rozwiązanie ma jedną zaletę, choć nie zawsze. Oferuje darmową konserwację co pół roku. Jest to jednak najdroższa opcja.

6. Czy każdy dystrybutor bezbutlowy (filtrujący wodę) jest dobrym rozwiązaniem?

Jeśli spojrzeć na to z punktu widzenia pozbycia się plastiku z biznesu, można pokusić się o stwierdzenie, że każdy dystrybutor filtrujący może być lepszy niż zwykła woda w butelkach. Jeśli już jesteśmy pewni rozwiązania, warto przyjrzeć się dostępnym dystrybutorom filtrującym. Po pierwsze, sprawdź, czy dystrybutor ma zbiornik, który chłodzi wodę. To przestarzałe rozwiązanie jest również podatne na rozwój flory bakteryjnej. Na przykład, jeśli Twoje biuro lub firma jest zamknięta w piątek po południu i otwierana w poniedziałek rano, ten zbiornik może być potencjalnym źródłem bakterii. Woda pozostaje w zbiorniku przez dwa dni, a następnie zaczyna się psuć.

Najlepszym rozwiązaniem jest dystrybutor, który chłodzi i filtruje wodę na miejscu. Woda jest gotowa wtedy, gdy jej potrzebujesz. Tryb Direct Chill, czyli zaawansowane technologicznie urządzenie, które pozwala przygotować wodę wtedy, kiedy jest potrzebna, zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Odpowiednio dobrany typ i filtr sprawią, że woda będzie miała wyśmienity smak i krystaliczną czystość.