Zmiękczacze wody cieszą się coraz większą popularnością. Stają się popularnym wyborem podstawowego wyposażenia w fazie projektowania domu. Są oszczędne, łatwe w utrzymaniu i dbają o hydraulikę. Dziś dokonamy przeglądu zmiękczaczy wody, które są odpowiednie dla osób o ograniczonej przestrzeni i szukających produktów wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Poznaj Ecoperla Vita

Twarda woda to poważny problem w wielu miejscach Polski. Jej obecność w domu może prowadzić do strat na wielu polach: instalacji, awarii sprzętu AGD mającego kontakt z wodą, stosowania detergentów, urody. Aby wyeliminować ten problem najlepiej zastosować w pełni skuteczną metodę. Najlepszym rozwiązaniem jest centralny zmiękczacz wody. A co jeśli masz napięty budżet i ograniczoną przestrzeń? Seria Ecoperla Vita może pomóc!

Ecoperla Vita, to nowa linia kompaktów zmiękczających wodę od polskiej firmy Ecoperla. W linii znajdują się dwa modele. Ecoperla Vita 12 to mniejszy model. Jest on przeznaczony dla małych gospodarstw domowych. Produkt ten jest w stanie zainstalować w mieszkaniach w blokach. O ile warunki są odpowiednie, powinien się sprawdzić. Ecoperla Via 25, która jest nieco większym modelem, to rozwiązanie na większe potrzeby. Oba modele są bardzo przystępne cenowo jak na zastosowane w nich komponenty i rozwiązania. Na pewno będziesz w stanie dostrzec różnicę.

Obudowa do zmiękczacza wody

Ecoperla Vita wyróżnia się na tle innych serii oryginalną obudową. Na to urządzenie można patrzeć na wiele sposobów. Zacznijmy od pierwszej rzeczy, którą widać, czyli od koloru obudowy. Modele te zostały zaprojektowane w kolorze czarnym, który jest obecnym królem designu zmiękczaczy wody. Użytkownicy uważają go za elegancki. Obudowa została wykonana z trwałego tworzywa sztucznego, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Obudowa w Ecoperla Vita 12 i Ecoperla Vita 25 jest bardzo wąska. Zmiękczacz wody zajmuje bardzo mało miejsca. Ta seria jest popularna i warto się jej przyjrzeć, jeśli szukamy produktów o mniejszych wymiarach. Mniejszy model jest również bardzo mały i zmieści się pod blatem.

Oba zmiękczacze wody posiadają wiele funkcjonalności i wygód. Pokrywa osłania głowicę sterującą. Panel jest chroniony przez pokrywę przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. Otwór do zbiornika solanki został zaprojektowany tak, aby był łatwo dostępny. Teraz łatwiej jest dodawać sól do zbiornika, mając określony maksymalny poziom. Jest to ciekawy dodatek. Obudowa została wyprofilowana tak, aby łatwo było zobaczyć, kiedy jest wystarczająca ilość regenerantu.

Głowica sterująca

Głowica sterująca jest "mózgiem" każdego zmiękczacza wody. Ecoperla Vita stawia na specyficzne rozwiązanie. Automatyczna głowica sterująca amerykańskiego producenta Clack kontroluje prawidłowe działanie i procesy. Jest ona łatwa w utrzymaniu i niedroga. Wbudowany w wylot wody mieszacz pozwala na regulację jej twardości. Jest to szczególnie przydatne w przypadku instalacji sanitarnych wykonanych z miedzi. W łatwy sposób można dostosować twardość wody do swoich potrzeb.

Złoże filtracyjne

Zmiękczacze wody Ecoperla Vita posiadają bardzo wysokiej jakości złoże filtracyjne. W zbiorniku znajduje się monosferyczna żywica jonowymienna marki Lewatit. Ta żywica jonowymienna, produkowana w Niemczech, jest bardzo trwała i długowieczna.

Zmiękczacze wody monosferyczne są lepsze od polisferycznych ze względu na swoje zalety. Po pierwsze, jednolity wygląd cząsteczek oznacza, że woda jest zmiękczana równomiernie na całej powierzchni. Ten rodzaj złoża filtracyjnego rzadziej wymaga regeneracji, aby odzyskał swoje właściwości. Jest ono również bardziej trwałe. Dzięki temu wymiana może być dokonywana przez dłuższy czas, co obniża koszty eksploatacji.

Zmiękczacze wody Ecoperla Vita działają na zasadzie wymiany jonowej. Oznacza to, że żywica jonowymienna znajdująca się wewnątrz zmiękczaczy wody jest medium wymiany neutralnego sodu i jonów odpowiedzialnych za twardość wody (czyli głównie wapnia i magnezu, występuje. Regeneracja może być stosowana w celu odzyskania właściwości złoża filtracyjnego.

W serii Ecoperla Vita dostępne są dwa modele. Ecoperla Vita 12 to mały model, który może być stosowany w mieszkaniach. Posiada on 12 litrów złoża filtracyjnego. Ecoperla Vita 25 to świetny wybór dla większych gospodarstw domowych. Zawiera już 25 litrów żywicy jonowymiennej i jest wystarczająco cichy, aby zapewnić potrzeby 4-5 osób.

Ecoperla Perfect System

Zmiękczacze wody Ecoperla Vita należą do najbardziej ekonomicznych w użytkowaniu. Produkty te wymagają regeneracji, do której potrzebna jest woda i sól. Ecoperla Vita posiada specjalny system - Ecoperla Perfect System. System ten dba o najniższe koszty utrzymania.

Ustawienia głowicy sterującej Ecoperla Perfect System przeznaczone są dla kompaktowych zmiękczaczy wody polskiej marki Ecoperla. Ustawienia te zostały opracowane na podstawie badań, testów i doświadczeń specjalistów współpracujących z Ecoperla. Pozwalają one na optymalne funkcjonowanie urządzenia, przedłużają żywotność złóż filtracyjnych oraz zmniejszają prawdopodobieństwo jego awarii. Ustawienia Ecoperla Perferct System sprawiają, że proces regeneracji jest jak najmniej obciążający. Pozwala to na znaczne obniżenie miesięcznych kosztów użytkowania zmiękczacza wody przy zachowaniu jego prawidłowej pracy.

Zmiękczacz wody Ecoperla Vita objęty jest 10-letnią gwarancją

Seria Ecoperla Vita oferuje bardzo długą gwarancję. Atrakcyjne warunki 10 lat na całe urządzenie Ecoperla świadczą o wysokiej jakości produktu i trwałości jego elementów. Użytkownik ma łatwy i stały dostęp do części zamiennych, w każdej chwili może skorzystać z porady ekspertów. Są oni dostępni, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Instalacja i programowanie

Oba zmiękczacze wody z serii Ecoperla Vita są bardzo proste w montażu. Chwalone są za przemyślaną konstrukcję i niewielkie wymiary. Mogą być instalowane w wąskich przestrzeniach, zabudowach i innych miejscach, gdzie normalnie nie byłoby możliwości zamontowania zmiękczacza wody. Ważne jest, aby odpowiednio przygotować pomieszczenie. Ważne jest, aby pomieszczenie miało stabilne podłoże i temperaturę co najmniej zero stopni. Konieczne jest posiadanie odpływu do kanalizacji, a także czynnego gniazdka elektrycznego. Ważne jest, aby znalazło się miejsce na prefiltr!

Model Ecoperla Vita 12 mierzy zaledwie 60 cm wysokości. Dzięki temu bez problemu zmieści się pod każdym kuchennym blatem.

Instrukcja obsługi pokaże Ci, jak złożyć Ecoperla Vita. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy. Urządzenie może być zainstalowane przez każdego fachowca lub ekipę serwisową. Marki Ecoperla pozostawiają decyzję użytkownikowi zmiękczacza wody.

Dane techniczne.

Przyjrzyjmy się bliżej niektórym danym technicznym kompaktowych zmiękczaczy wody z serii Ecoperla Vita.

Parametr Ecoperla Vita 12 środek do uzdatniania wody Ecoperla Vita 25 środek do odkażania wody
Wymiary obudowy (w/s/g) 65 x 32x 50 cm 96 x 32x 50 cm
Głowica sterująca Clack CI UF Clack CI UF
Pojemność (robocza). 1,0 m3/h 1,5 m3/h
Wydajność (maksymalna) 2,0 m3/h 3,0 m3/h
Przyłącze 1'' 1''
Rozmiar łóżka 12 litrów 25 litrów
Złoże filtracyjne Żywica jonowymienna monosferyczna Levatite Żywica monosferyczna lewatytowa jonowymienna
Zużycie soli na regenerację 1,5 kg 3,0 kg
Zużycie wody na regenerację 85 litrów 130 litrów
Temperatura (min./max) 2 / 48 st. C 2 / 48 degC
Ciśnienie (min./max) 2 / 6 bar 2 / 6 bar

Podsumowanie

Zmiękczacze wody Ecoperla Vita oferują solidną wydajność i wysokiej jakości komponenty w rozsądnej cenie. Jest to dobra alternatywa dla Ecoperla Softower, jeśli nie dysponujesz wystarczającą ilością miejsca lub mniejszym budżetem.

Za bardzo niewielką cenę można uzyskać wysoki standard działania, trwałość i bezawaryjność. Połączenie Ecoperla Perfect System z regeneracją przeciwprądową spowoduje, że koszty eksploatacji będą stosunkowo niskie. Ecoperla Vita, innymi słowy, to solidny, niezawodny sposób na zmiękczanie wody w mieszkaniach i domach o ograniczonej powierzchni. To także świetna opcja dla osób, które chcą zakupić produkt w przystępnej cenie i spełniający ich potrzeby.

Zmiękczacze wody Ecoperla Vita można nabyć w sklepie internetowym

  • Odmładzacz wody Ecoperla Vita 12

    Ocena 5.00 z 5 3.490,0000zł
  • Zmiękczacz wody Ecoperla Vita 25

    Ocena 4,57 5 3.990,0000zł