Poszukujesz systemu uzdatniania wody, który uzdatni Twoją wodę? Możesz sprawdzić produkty w sklepie internetowym lub skontaktować się z ekspertem!

Może Ci się wydawać, że o zmiękczaczach wody napisałam już wszystko. Te urządzenia filtrujące wciąż budzą wiele pytań. Czy są one niezawodne? Czy są w stanie przynieść oczekiwane rezultaty? Czy warto w nie inwestować? Oto lista najważniejszych informacji.

Podstawowe informacje o zmiękczaczach wody

Zmiękczacz wody to urządzenie, które redukuje wysoki poziom twardości wody. Filtracja działa na zasadzie wymiany jonowej. Na złożu zatrzymywane są jony wapnia i magnezu, które powodują twardość wody. Następnie są one zastępowane przez neutralne jony sodu. Roztwór solanki jest często używany do regeneracji złoża. Na rynku istnieje wiele rodzajów zmiękczaczy wody.

Zmiękczacze wody mogą być regenerowane objętościowo i nie wymagają konserwacji. Wystarczy pamiętać o regularnym dosypywaniu tabletek solnych i wymianie wkładu strunowego w filtrze umieszczonym z przodu.

Ważne jest, aby sprawdzić, czy zmiękczacz pracuje w trybie UpFlow, czy złoże jest monosferyczne oraz czy posiada Ecoperla Perfect System. Te elementy gwarantują, że zmiękczacz będzie działał bezawaryjnie przez wiele lat. Mają one również pozytywny wpływ na koszty eksploatacji.

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym

Zmiękczacz wody to nowy produkt, który został wprowadzony na rynek. Zawiera on oprócz żywicy jonowymiennej węgiel aktywny. Dzięki temu uzyskujemy miękką wodę bez chloru, o odpowiednim smaku, kolorze i zapachu.

Jest to opcja dla osób, które potrzebują miękkiej wody, ale nie chcą korzystać z wody wodociągowej. Filtracja wody za pomocą węgla aktywnego lub żywicy jonowymiennej, zalecana jest dla osób o wrażliwej skórze i alergików. Taka woda nie będzie podrażniać podczas kąpieli.

Urządzenia te filtrują wodę warstwowo. Najpierw przepływa ona przez węgiel aktywny. Tutaj usuwane są zanieczyszczenia, które zmieniają smak i zapach (chlor, pochodne chloru, substancje organiczne). Oczyszczona woda trafia następnie na żywicę jonowymienną w celu zmiękczenia.

Instalacja zmiękczacza wody z węglem aktywnym powinna przebiegać tak samo, jak w przypadku konwencjonalnego zmiękczacza wody. W obu przypadkach koszty eksploatacji i konserwacji są podobne.

Ecoperla Hero jest jedną z najbardziej intrygujących opcji sanityzatora wody z węglem aktywnym.

Zmiękczacz wody - opinie użytkowników

Poniżej przedstawiam kilka opinii, które otrzymałem w sieci na temat zmiękczaczy wody.

Do zmiękczania wody podchodziłam sceptycznie. Kamień w czajniku jest dla mnie na porządku dziennym. Z takiego myślenia wybawili mnie moi kuzyni. Zainstalowali oni zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS. To było niesamowite! Żadnych osadów, żadnych tłustych plam na herbacie, żadnych osadów z kamienia na częściach pralki, a tkaniny po praniu wyglądają jak nowe. Zakupiliśmy również identyczny.
Pan Władysław Krzemowski z Poznania

Podjęliśmy decyzję o zakupie zmiękczacza wody Ecoperla Toro. Dlaczego? Początkowo byliśmy sceptycznie nastawieni do opinii, które czytaliśmy w Internecie. Może zmiękczyć wodę na tyle, aby nie pozostawiała osadów, zabezpieczyć instalacje, czy ułatwić nam życie. Teraz możemy potwierdzić, że takie urządzenia działają i znacznie ułatwiają życie. Inwestycja się opłaca, m.in. dzięki niższym rachunkom za ogrzewanie, mniejszym wydatkom na środki czystości, kosmetyki i inne artykuły gospodarstwa domowego.

Mateusz Jabłonka, Lublin

Wysoka twardość wody w naszym przypadku była bardzo odczuwalna. Już po dwóch dniach cała bateria prysznicowa była pokryta osadem. Kafelki w łazience były tak samo brudne jak przed gruntownym czyszczeniem. Co dwa miesiące pralka była serwisowana. Mieliśmy również poważną awarię hydrauliczną .... Masakra Koniecznie musieliśmy zainstalować zmiękczacz wody. Dwuskładnikowy uzdatniacz wody Ecoperla SoftowerL okazał się ratunkiem, ponieważ dom jest duży i ma wielu użytkowników. Używanie miękkiej wody jest proste, a prace domowe są o wiele łatwiejsze. Dom jest również czystszy i łatwiejszy w utrzymaniu.
Ludmiła Korzen, Kraków

Uważam, że zmiękczacze wody są wciąż niedoceniane. Stanowią one doskonałą ochronę dla kotłów, całych systemów grzewczych i wodno-kanalizacyjnych, a przy tym są bardzo ekonomiczne. Prostą i niedrogą metodą można uchronić rury przed osadami. Osady te mogą mieć negatywny wpływ na wydajność i powodować kosztowne naprawy. Zmiękczacze wody są praktycznie bezobsługowe i ekonomiczne. Miękka woda ma wiele innych zalet.
Rafał Promykowski, Łódź

Mój syn jest uczulony na wiele rzeczy, a jego skóra jest bardzo wrażliwa i sucha. Miękka woda była idealna do mycia i kąpieli. Skóra Jasia jest o wiele zdrowsza. Nie swędzi go już po kąpieli, nie ma zaczerwienień. Czuję się przy nim spokojna i ja również korzystam z wody o niskim stopniu twardości.
Dagmara Zielen, Jelenia Góra

Decyzja, czy używać zmiękczacza wody, czy urządzenia z węglem aktywnym, może być trudna. My wybraliśmy to drugie, ponieważ wolimy wodę z kranu. Przez jakiś czas chcieliśmy pozbyć się plastikowych butelek, ale smak i zapach wody z kranu nas odrzucił. Woda smakuje świetnie, nie ma osadu, a płyn do kąpieli pięknie się w niej pieni. Warto mieć to cudo w domu, bo ułatwia i uprzyjemnia codzienne życie.
Sylwester Kwiecien, Elbląg

Zmiękczacz wody - gdzie i za ile?

Zmiękczacze wody o wysokiej jakości i dobrze dobranych komponentach można kupić już za 2800 zł (na przykład zmiękczacz Ecoperla Toro 20). Bardziej zaawansowana technicznie seria Ecoperla Slimline CS kosztuje około 3500 zł. Dostępna jest również seria Ecoperla Vita, która przeznaczona jest do małych przestrzeni. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli mamy do wykorzystania niewielką przestrzeń lub wąski obszar. Koszt tego produktu zaczyna się od 3000 polskich lirów. Dwuskładnikowy uzdatniacz wody, który może być stosowany do rozwiązywania skomplikowanych sytuacji lub zapewnienia większej wydajności, kosztuje około 4000 zł (w Ecoperla Softower S).

Zmiękczacze wody z węglem aktywnym są nieco droższe od tradycyjnych zmiękczaczy wody. Ecoperla Hero będzie nas kosztować około 4800 zł. Cena ta wynika z wysokiej klasy komponentów użytych do produkcji Ecoperla Hero.

W sieci można zakupić zarówno kompaktowe, jak i dwuczęściowe zmiękczacze wody Ecoperla Perfect System. Co ważne, wszystkie produkty posiadają certyfikat potwierdzający ich oryginalność. Jest to specjalny Hologram z napisem "Oryginalny Produkt Ecoperla".

Dlaczego Ecoperla Perfect jest tak ważna? Przeczytaj artykuł: Sód w wodzie po zmiękczaniu Czego nie powie Ci Twój sprzedawca...

Zmiękczacze wody mają wiele zalet

Zmiękczacz wody ma wiele korzyści dla użytkownika i całego gospodarstwa domowego.

 • Doskonały stan i większa wydajność systemów grzewczych i wodno-kanalizacyjnych
 • Niższe rachunki za ogrzewanie
 • Urządzenia, które mają kontakt z wodą są bezpieczne w użytkowaniu
 • Woda idealna dla osób z nadwrażliwą skórą
 • Woda odpowiednia dla osób z małymi alergiami
 • Zmniejszone zużycie detergentów, środków chemicznych i kosmetyków
 • Po praniu tkaniny są miękkie i przyjemne w dotyku.
 • Brak trudnych do usunięcia osadów z armatury
 • Lśniące i czyste naczynia
 • Po wypiciu kawy lub herbaty nie ma już osadów.
 • Właściwa pielęgnacja włosów
 • Bez smug na lustrach, szybach i lakierze samochodowym