Co łączy firmy Viessmann i Erie? Wysokiej jakości produkty do uzdatniania wody to pierwsze. Poznaj firmę i najpopularniejsze produkty z ich oferty.

Kilka interesujących faktów historycznych

Viessmann

Johann Viessmann założył firmę Viessmann w 1917 roku. Systemy grzewcze to jej główna działalność. Jest ona znaczącym graczem w tej branży. Viessmann działa obecnie w 34 krajach. W Niemczech znajdują się główne zakłady produkcyjne.

Viessmann produkuje urządzenia w 10 fabrykach w Niemczech oraz w innych krajach europejskich.

W 2003 roku powstała Policealna Akademia Nowoczesnej Techniki Grzewczej Viessmann. Profil kształcenia związany jest z zastosowaniem systemów grzewczych.

Obecna oferta firmy Viessmann jest znacznie szersza. Została ona stworzona z myślą o wsparciu obsługi i konserwacji kotłów grzewczych. Nowe produkty obejmują grzejniki, ogrzewanie podłogowe i zbiorniki olejowe. Należą do nich także wymienniki ciepła, wymienniki ciepła i kolektory słoneczne.

Erie

Henrey Alfrey - założyciel Erie Manufakturing Company z 1943 roku. Pierwszymi produktami firmy były systemy ratownictwa tlenowego dla lotnictwa wojskowego. Erie była pionierem w rozwoju systemów uzdatniania wody i urządzeń do pomiaru przepływu powietrza.

Firma szybko rozszerzyła swoją działalność o uzdatnianie wody. Wszystko zaczęło się w 1947 roku, kiedy Erie zostało poproszone o zaprojektowanie automatycznej głowicy sterującej do zmiękczania wody. Firma jako pierwsza wyprodukowała zawory regulacyjne, które miały automatyczną regenerację.

W 1969 roku powstaje pierwszy europejski oddział (w Belgii). Firma rozpoczyna produkcję urządzeń do uzdatniania wody.

Misją Erie Water Treatment jest dostarczanie zrównoważonych rozwiązań, które poprawiają codzienne życie.

Ecoperla

Ecoperla to zupełnie nowe urządzenie infiltracyjne. Została wprowadzona do sprzedaży w sklepach stacjonarnych i internetowych w styczniu 2017 roku. Została wprowadzona do sprzedaży w sklepach stacjonarnych i internetowych w styczniu 2017 roku. Produkty te przeznaczone są dla gospodarstw domowych posiadających główne ujęcie wody lub studnię.

Każde urządzenie ma cztery kluczowe cechy: piękno i wydajność, funkcjonalność, innowacyjność i elastyczność. Zakłady produkcyjne znajdują się w Europie. Materiały użyte do stworzenia urządzeń zostały starannie dobrane i wyselekcjonowane tak, aby służyły przez wiele lat.

Ecoperla oferuje bardzo korzystne warunki dla swoich klientów. Pierwszą z nich jest dostępność części zamiennych i pomocy technicznej na wszystkich etapach eksploatacji. Dużą korzyścią jest dostępność części zamiennych i pomocy technicznej na wszystkich etapach eksploatacji. Innowacyjne podejście marki szybko zdobywa popularność nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Co wchodzi w skład oferty?

Viessmann

Istnieją dwa rodzaje stacji uzdatniania wody: Aquahome do uzdatniania wody użytkowej oraz Aquaset do zasilania kotłów.

Aquaset to urządzenie do uzdatniania wody w kotłowni. Aquahome, Aquamix i Aquacarbon to przykłady stacji uzdatniania wody. Aquahome jest przeznaczony do wody wodociągowej. Aquahome jest przeznaczony do usuwania twardości z wody wodociągowej. Aquamix usuwa twardość, żelazo i mangan z wody, którą otrzymuje. Aquacarbon redukuje kolor wody z kranu, jak również wody z własnego ujęcia.

Firma Viessmann najbardziej znana jest z kompaktowego zmiękczacza wody Aquahome 20N. Urządzenie to często porównywane jest z Ecoperla Toro.

Erie

Urządzenia Erie są obecnie dostępne w trzech kategoriach: urządzenia do filtracji, dla przemysłu oraz dla gastronomii.

Pierwsza kategoria obejmuje wiele marek: IQsoft Softena, Maxima, Softena. Seria ProFlow to znane rozwiązanie przemysłowe.

Zmiękczacze kompaktowe Erie IQsoft to w tej chwili najpopularniejsza seria producenta. Urządzenia te są nieustannie udoskonalane. Powstają innowacyjne rozwiązania, które mają jeszcze bardziej ułatwić pracę. Najistotniejszą zmianą będzie prawdopodobnie technologia Wifi, a także aplikacja do sterowania pracą lub regeneracją.

Ecoperla

Produkty Ecoperla można podzielić na cztery kategorie: Filtry do całego domu, filtry do kuchni, wkłady filtracyjne oraz akcesoria.

W kategorii filtrów do całego domu znajdują się również zmiękczacze wody, takie jak seria Ecoperla Slimline CS czy Ecoperla Toro. Wyróżniają się one nietypowym designem. Nowością na rynku jest kompaktowa stacja wielofunkcyjna Ecoperla Multicab oraz stacja wielofunkcyjna Ecoperla SlimlineMMX.

Osobny segment produktów stanowi seria Ecoperla Tower. Jest to urządzenie o dużej wydajności, które może kompleksowo oczyszczać wodę z różnych zanieczyszczeń.

System odwróconej osmozy Ecoperla Rosa to filtr przeznaczony do kuchni. Zapewnia użytkownikom dwie opcje poboru wody: oczyszczoną wodę do przygotowania potraw oraz wodę o właściwościach prozdrowotnych. System nanofiltracji Ecoperla Nano chroni jonizatory wody to druga propozycja.

Ecoperla Elixir to wkład filtrujący z serii Ecoperla Elixir. Dodaje on do wody wysoki poziom magnezu i pH.

Ecoperla nie jest producentem, lecz marką. Wszystkie urządzenia produkowane są w Europie w różnych fabrykach w zależności od modelu. Firma Erie zajmuje się również produkcją zmiękczaczy wody z serii Ecoperla Slimline CS oraz stacji wielofunkcyjnej Ecoperla Slimline MMX. W przyszłości linia będzie się poszerzać o kolejne urządzenia.

Branża zmiękczaczy wody to specjalność Złotej Trójcy

Viessmann i Erie to najbardziej znani producenci zmiękczaczy wody. Ich zmiękczacze wody cieszą się dużą popularnością. Wszystkie z nich mają się czym pochwalić.

Najpopularniejsza seria Aquahome to Erie IQsoft i Ecoperla Slimline CS. Jednak funkcje, które spełniają, są inne ze względu na różnice w materiałach i ulepszeniach. Viessmann i Erie są obecne na rynku od wielu lat. Ecoperla dopiero niedawno pojawiła się na półkach sklepowych, a ich zmiękczacze wody są dobrze znane.

Najlepsze metody uzdatniania wody

Za kompleksowe rozwiązania chwalone są firmy Viessmann i Erie. Producenci ci znani są z wysokiej jakości urządzeń filtracyjnych, dlatego są liderami w branży uzdatniania wody.