Można by pomyśleć, że o zmiękczaczach wody napisałem już wszystko. Nadal dostaję wiele pytań dotyczących tych systemów filtrujących. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Czy są w stanie przynieść oczekiwane rezultaty? Czy warto w nie zainwestować? Oto lista najważniejszych informacji.

Podstawowe informacje o zmiękczaczach wody

Zmiękczacze wody to urządzenia filtrujące, które zmniejszają twardość wody. Filtracja działa na zasadzie wymiany jonowej. Jony wapnia i magnezu powodujące twardość są zatrzymywane na złożu, ale są zamieniane na neutralne jony sodu. Najczęściej złoże jest regenerowane za pomocą roztworu solanki. Istnieje wiele opcji zmiękczaczy wody, w tym zmiękczacze kompaktowe i dwuskładnikowe, które zawierają cylinder ze złożem i osobny zbiornik do przechowywania roztworu solanki.

Zmiękczacze wody mogą być regenerowane objętościowo i są praktycznie bezobsługowe. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać sól do wody i wymienić wkład filtracyjny znajdujący się przed jednostką filtrującą.

Ważne jest, aby sprawdzić, czy regeneracja jest UpFlow, monosferyczna oraz czy zastosowano Ecoperla Perfect System. Te elementy gwarantują, że zmiękczacz wody będzie działał przez wiele lat bez żadnych problemów. Pozwalają również na obniżenie kosztów eksploatacji.

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym

Zmiękczacz wody, który aktywuje węgiel to nowy produkt na rynku. Dzięki niemu można uzyskać nie tylko miękką wodę, ale również pozbawioną chloru, która ma odpowiedni smak, kolor i zapach.

Jest to opcja dla osób, które wymagają miękkiej wody, ale nie chcą korzystać z wody wodociągowej. Filtracja wody z wykorzystaniem węgla aktywnego lub żywicy jonowymiennej może być zalecana w przypadku wrażliwej skóry i alergików. Taka woda nie będzie powodować podrażnień podczas kąpieli.

Tego typu urządzenie filtruje wodę warstwowo. Najpierw przepływa ona przez węgiel aktywny. Tutaj usuwane są zanieczyszczenia zmieniające smak i zapach (chlor, pochodne chloru, substancje organiczne). Oczyszczona woda trafia następnie do żywicy jonowymiennej w celu zmiękczenia.

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym powinien być zainstalowany dokładnie w taki sam sposób jak tradycyjny zmiękczacz wody. Zarówno koszty eksploatacji, jak i czynności konserwacyjne zmiękczaczy wody z węglem aktywnym są bardzo podobne.

Ecoperla Hero to jedna z najbardziej intrygujących opcji zmiękczacza wody wykorzystującego węgiel aktywny.

Zmiękczacz wody - opinie użytkowników.

Oto kilka recenzji zmiękczacza wody, które znalazłem ostatnio w sieci.

Byłem sceptycznie nastawiony do zmiękczania wody. Kamień w czajniku był i będzie dla mnie normalnym zjawiskiem. Moi kuzyni uratowali mnie przed takim myśleniem. Zainstalowali oni zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS 17. To było niesamowite!!! Zero osadu, zero tłustych plam w herbacie, zero kamienia na częściach pralki i tkaniny, które po praniu wyglądają jak nowe. Kupiliśmy identyczną.

Władysław Krzemowski z Poznania

Kupiliśmy sanityzator wody Ecoperla Toro. Dlaczego. Początkowo byliśmy sceptycznie nastawieni do internetowych recenzji. Możliwe, że woda nie zostawia osadów i chroni instalacje. Jednak powinno to bardzo ułatwić życie. Teraz możemy potwierdzić, że takie urządzenia działają i znacznie ułatwiają życie. Warto zainwestować, nawet jeśli oznacza to niższe rachunki za ogrzewanie i mniej pieniędzy na środki czystości.

Mateusz Jabłonka, Lublin

W naszym przypadku wysoki poziom twardości wody był bardzo widoczny. Dwa dni później cała bateria prysznicowa była pokryta osadem, a płytki w łazience zapadły się tak samo jak wcześniej. Pralka była serwisowana co dwa miesiące. Mieliśmy też duży problem z hydrauliką .... Masakra. Niezbędny okazał się zmiękczacz wody. Ratunkiem okazał się dwuelementowy zmiękczacz wody Ecoperla SoftowerL, ponieważ dom jest duży i korzysta z niego wiele osób. Jest prosty w obsłudze, obowiązki domowe są łatwiejsze, a dom jest czystszy i wymaga mniej sprzątania.

Ludmiła Korzen, Kraków

Uważam, że zmiękczacze wody są wciąż niedoceniane. Jest to najlepsza ochrona kotłów grzewczych, całych instalacji grzewczych i wodno-kanalizacyjnych. W prosty i niedrogi sposób można zabezpieczyć rury przed osadami. Jest to ważne, ponieważ wpływa on na wydajność i powoduje kosztowne, nieciekawe awarie. Zmiękczacze wody są prawie bezobsługowe i ekonomiczne. Miękka woda ma wiele innych korzyści.

Rafał Promykowski, Łódź

Mój syn jest uczulony na wiele rzeczy. Jego skóra jest również wrażliwa i sucha. Okazało się, że miękka woda świetnie nadaje się do mycia i kąpieli. Skóra Jasia jest o wiele zdrowsza. Nie swędzi go po kąpieli i nie ma zaczerwienień. Ja czuję się przy nim spokojna i również korzystam z wody o niskiej twardości. Jest jej trochę.

Dagmara Zielonka, Jelenia Góra

Decyzja o tym, czy stosować zmiękczacz wody, czy taki, który zawiera również węgiel aktywny, może być trudna. My wybraliśmy tę drugą opcję ze względu na chęć picia wody z kranu. Od dawna chcieliśmy pozbyć się plastikowych butelek, ale smak i zapach wody z kranu nas odrzucił. Woda jest pyszna, nie pozostawia osadu, a płyn do kąpieli pięknie się w niej pieni. Warto mieć takie cudo w swoim domu. Ułatwia codzienne życie i sprawia, że jest ono przyjemniejsze.

Sylwester Kwiecien, Elbląg

Zmiękczacz wody - gdzie i za ile?

Zmiękczacze wody o wysokiej jakości i dobrze dobranych częściach można kupić już za 2800 złotych (na przykład zmiękczacz wody Ecoperla Toro 20). Bardziej zaawansowana technicznie seria Ecoperla Slimline CS kosztuje 3500 złotych. Dla osób o bardzo małych powierzchniach przeznaczona jest seria Ecoperla Vita. To świetne rozwiązanie, jeśli mamy niewielką przestrzeń lub wnękę, którą musimy wykorzystać. Koszt to 3 tysiące złotych. Dwuskładnikowy uzdatniacz wody, który może być stosowany do rozwiązywania skomplikowanych sytuacji lub gdy istnieje potrzeba większej wydajności, kosztuje około 4 000 złotych (w Ecoperla Softower S).

Zmiękczacze wody z węglem aktywnym są nieco droższe od tradycyjnych zmiękczaczy wody. Ecoperla Hero będzie nas kosztować około 4800 zł. Cena ta wynika z wysokiej klasy komponentów użytych do produkcji Ecoperla Hero. Należy do nich dobra żywica jonowymienna oraz specjalnie dobrany węgiel aktywny o dużej powierzchni filtracyjnej. Węgiel został również zaimpregnowany srebrem, które chroni przed mikroorganizmami.

Zarówno dwuelementowe, jak i kompaktowe zmiękczacze wody Ecoperla Perfect Systems można znaleźć w dobrych sklepach internetowych i stacjonarnych. Co ważne, wszystkie produkty posiadają certyfikat potwierdzający ich oryginalność. Jest to specjalny Hologram z napisem "Oryginalny Produkt Ecoperla".

Dlaczego Ecoperla Perfect System jest tak ważna Czytaj artykuł: Sód w wodzie po zmiękczaniu Oto czego nie powie Twój sprzedawca .....

Zmiękczacze wody mają wiele zalet

Zmiękczacz wody może zapewnić wiele korzyści dla użytkownika i całego gospodarstwa domowego.

 • Doskonały stan i wyższa wydajność systemów grzewczych i hydraulicznych
 • Niższe rachunki za ogrzewanie
 • Urządzenia mające kontakt z wodą są bezpieczne w użyciu
 • Osoby o wrażliwej skórze mogą używać wody
 • Woda jest świetna dla małych alergików
 • Zmniejszone zużycie detergentów, środków chemicznych i kosmetyków
 • Po praniu tkaniny są miękkie i przyjemne w dotyku.
 • Łatwo usunąć osad z armatury
 • Czyste i lśniące naczynia
 • Nie ma osadu, który pozostaje po herbatach i kawach.
 • Właściwa pielęgnacja włosów
 • Brak smug na lustrach, szybach i lakierze samochodowym

Szybki zwrot z inwestycji

Zmiękczacze wody zapewniają 100% rezultatów poprzez eliminację wysokiego poziomu twardości wody. Te urządzenia filtrujące występują w wielu różnych stylach i z różnymi komponentami jakościowymi. Czasami warto zapłacić więcej za wysokiej jakości zmiękczacz wody, który będzie trwał wiele lat i zwróci się w dłuższej perspektywie.