Choć wszyscy wiemy, że woda jest ważna w naszej diecie, to czy wiesz, że 2% odwodnienia może spowodować zauważalny spadek wydajności i koncentracji? Tak jest!!!

Ilość to jedno. Ale jakość wody to już inna sprawa! Woda z kranu może być niebezpieczna ze względu na rury, przez które przepływa i ograniczoną ilość związków, które są badane w wodzie z kranu.

Bluewater Cleone wykorzystuje filtrację osmotyczną, znaną również jako filtracja molekularna, która jest jedną z najbardziej wydajnych i skutecznych metod oczyszczania wody. Filtr wody Bluewater Cleone posiada półprzepuszczalną membranę z porami tak małymi, że żadne zanieczyszczenia nie mogą przez nie przejść. Woda jest pompowana pod ciśnieniem, aby rozbić je na mikrocząsteczki. Pozwala to na uzyskanie czystości na poziomie ponad 99%.

Filtr wyposażony jest w czujniki jakości wody zarówno na wejściu jak i na wyjściu. Posiadamy również mineralizator, który wzbogaca wodę o wapń, magnez i inne niezbędne pierwiastki do funkcjonowania organizmu człowieka. Niezawodna i trwała pompa wody wspomaga całą pracę. Bluewater Cleone Purity Plus oferuje również modele, które zawierają lampę UV. Są one idealne do filtrowania wody ze studni, w której mogą znajdować się bakterie.

Urządzenie pochodzi ze Szwecji, która ceni sobie innowacyjne rozwiązania poprawiające jakość naszego życia. Filtr do wody Bluewater Cleone przez lata zdobył wiele nagród i wyróżnień. PZH posiada certyfikat produktu, który potwierdza jego bezpieczeństwo.

Na papierze brzmi to świetnie, ale co z użytecznością?

Filtry Cleone mieszczą maksymalnie 190 litrów na osobę, ale można też używać 5 lub 10 litrów. Filtr ten nadaje się do domów jednorodzinnych, dużych mieszkań, małych firm i restauracji. Przefiltrowana woda płynie mocno, więc łatwo napełnić nią garnek czy czajnik.

Jakie zalety ma Bluewater Cleone Balance?

  • Dzięki filtrom do wody Cleonenie nie musisz kupować wody w plastikowych butelkach. Jeśli lubisz wodę gazowaną, możesz zaopatrzyć się w saturator, aby zrobić własną. To świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i środowiska, żegnając się z plastikowymi butelkami!
  • Czy wiesz, że filtrowana woda nadaje potrawom głębszy, bardziej intensywny smak? Kiedy herbata jest parzona z wody z kranu, wygląda jak kawa i ma dużo osadu. Herbata zaparzona z wody filtrowanej ma piękne bursztynowe kolory i nie ma osadu. Na filmie widać szczegóły.
  • Dzięki filtrowi Cleone nie muszę też odkamieniać czajnika ani stosować filtrów do wody w ekspresie do kawy. Przy ekspresie do kawy Jura jest to ogromna oszczędność! Woda filtrowana Bluewater Cleone pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, jeśli masz lodówkę z podajnikiem schłodzonej wody, lub kostkarkę.
  • Woda filtrowana jest świetna do żelazka, nawilżacza i podlewania kwiatów. Nie lubią one chlorowanej wody.

Instalacja filtra Bluewater Cleone Balance

Montaż przez profesjonalistę trwa zaledwie 2 godziny, a cały mechanizm mieści się w szafce pod zlewem. Pojemnik przechowujący przefiltrowaną wodę możne znaleźć się w szafce pod zlewem. Możecie go zamontować w górnych szafkach lub w miejscu bardziej oddalonym od kranu, jeśli nie macie wystarczająco dużo miejsca.

W blacie kuchennym został wykonany otwór, aby zamontować kran do wody filtrowanej. Kran znajduje się w zestawie. Możesz wymienić kran na dwuobwodowy, aby zaoszczędzić na wierceniu otworu w blacie. Pozwoli to na posiadanie zarówno kranówki, jak i wody filtrowanej z jednego kranu.

Bluewater Cleone Balance

Bluewater Cleone Balance - cena

Urządzenie nie jest tanie. Choć cena urządzenia może Cię szokować (wynosi około 6500 zł), to jest to sprzęt klasy premium, który posłuży Ci przez wiele lat. Gwarancja jest ważna przez dwa lata. Jeśli jednak zarejestrujesz produkt poprzez stronę dystrybutora, gwarancja zostanie przedłużona do 10 lat. Jest wiele filtrów tańszych, ale do zakupu przekonała mnie 10-letnia gwarancja i opinie użytkowników w internecie. Wystarczyło poeksperymentować! Chciałem mieć sprawdzone rozwiązanie, a nie coś, co będę musiał wymieniać co pół roku.

Dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na tak duży zakup na raz, zawsze pozostaje opcja zakupu na raty.

To urządzenie jest przystępne dla czteroosobowej rodziny, która kupuje wodę butelkowaną. Zwróci się ono w ciągu zaledwie kilku lat.

Serwisowanie Bluewater Cleone Balance

Urządzenie należy serwisować co pół roku. Nie musimy jednak pamiętać, bo firma nam przypomni. Usługa kosztuje około 400 zł. Usługa obejmuje wymianę wkładów, nowe wkłady, dezynfekcję oraz ogólny przegląd urządzenia. Sprzęt powinien działać jak nowy!

Podsumowanie

Czysta woda, przefiltrowana przez model Cleone smakuje świetnie, podobnie jak kawa, herbata i zupy. Zakupy są łatwiejsze i tańsze bez konieczności kupowania wody w plastikowych butelkach. Nie trzeba już pamiętać o kupowaniu filtrów do kawy! Co więcej, wielu użytkowników szwedzkiego sprzętu zauważyło lepszą kondycję skóry i włosów.